Meta 150 druhů v roce 2020 dosažena

Meta 150 species in 2020 achieved

Dnes 10. dubna jen krátce. Ráno jsme vyrazili s Pavlem na objížďku lokalit na severním Domažlicku a jižním Tachovsku. Hned třetí zastávka u lesní školky v Milevu, o. TC, byla výživná. Málem jsme přejeli autem samce křivky obecné (148.), kdy jsme tady naříkali ještě před několika dny, že křivky nejsou. O kousek dál sedí na drátech jeden skřivan lesní (149.). Další průběh vyjížďky byl už standardní, za zmínku stojí snad jen opět albín sojky obecné u Prostiboře, o. TC, bez fotky. Na rybníku v Dolní Metelsku byl jeden orlovec říční a v Křakově na rybníku 5 vodoušů šedých.

V neděli 12. dubna jsme se s Pavlem trochu rozjeli a navštívili dva významné rybníky v blízkosti jihočeské pánve. Myslívský a Kovčínský, oba okres Klatovy. Myslívský je na nízké vodě, byly zde desítky krkavců na padlých kaprech, jinak jen dospělý orel mořský a strakapoud malý. Na Kovčínském, největší rybník v Plzeňském kraji, zpíval hned u silnice budníček větší (150.). Rybník nebyl ptáky moc zaplněn, po chvilce jsme si ale všimli, že mezi chechtavými racky létá jeden racek malý (151.). Rybník byl na plné vodě, takže z bahňáků jen jedna čejka. Při zpáteční cestě jsme se zastavili v Merklíně, o. PJ, na rybníce a co byste řekli? Mezi racky chechtavými opět jeden racek malý!! Zde také modrák, linduška horská a dospělý orel mořský.

Next observed species for 2020: Crossbill, Wood Lark, Willow Warbler and Little Gull

Photogallery

Samce křiky / Male of Crossbill, Milevo, Apr 10th 2020 Skřivan lesní / Wood Lark, Milevo, Apr 10th 2020 Orlovec / Osprey, Dolní Metelsko Apr 10th 2020