Výlet do Českého lesa

Trip to Český les Mountains

Včera odpoledne 8. 6. 2020 volá Petr L., jestli se nepojedeme podívat na lejsky malé do Českého lesa. Jasně, proč ne. Počasí bylo ale na draka, zataženo, občas mírně prší, zima ale není. Lejska malého na dobré lokalitě u Pleše nedaleko obce Rybník na Domažlicku nenacházíme. Dobrá, zkusíme ještě nivu Nemanického potoka. V Závisti projíždíme okolo domu, kde z jedné strany střechy teče voda do Dunaje a Černého moře, z druhé strany střechy do Labe a Severního moře ????.
V nivě je to jako v pohádce, při první zastávce zpívá pár metrů od auta cvrčilka říční (199.) a také první hýl rudý (200.). Už je ale 18.45 h, popojíždíme až k Mýtnici a dole v nivě chřástá chřástal polní ze 4 metrů, viz foto. Pak nám přeběhne přes cestu, popolétne a na druhé straně cesty chřástá dál. Najednou se z křoví opakovaně ozve výstražná řehtačka pěnice vlašské (201.), nadmořská výška ca 520 m. Do toho tokající bekasiny otavní, doupňáci, zpívající pěnice slavíkové. Nakonec potvrzujeme 4 zpívající hýly rudé a 3 chřástaly polní. Nikdy v životě jsem nepokořil dvoustovku pozorovaných druhů tak rychle jako letos. Byl to moc fajn výlet! Díky Langusto!

Trip to czech-bavarian border near village Nemanice, floodplain of Nemanický potok. Observed species: Scarlet Rosefinch, Corncrake, Barred Warbler, River Warbler. I exceeded today limit 200 species in the Czech Republic this year. As soon as never before.

Photogallery

Niva Nemanického potoka / Floodplain of Nemanický potok stream