Slunná ranní neděle

Sunny morning sunday

Vyjíždím v neděli 28. 6. 2020 již před 6. hodinou, první zastávka jsou důlní propadliny Metálka u Mantova, okr. Plzeň-jih. Je krásné teplé letní ráno, rybářů je zde málo, ale ptáků vlastně také. Vzadu v rákosinách se ozval chřástal vodní, jedna čírka obecná, dva ledňáčci, min. 5 žluv hajních je v březovém lesíku a v jeho okolí. 
Popojíždím do Líní na PR Nový rybník, okr. Plzeň-sever. Kolpík bílý už tu není, pozoruji jednu rodinu husí velkých s 5 velkými mláďaty a také kousek od nich dvě staré známé husy - P29 a P30. Malinko se už hýbou bahňáci - jeden vodouš bahenní i vodouš kropenatý stojí u vtoku potoka do rybníku. Přelétl jeden konipas luční. O kousek dál u rybníku Odval u Zbůchu, okr. Plzeň-sever pozoruji nádherného samce bramborníčka černohlavého a dělám také pár fotek (viz foto).
Na Přehýšovském rybníku u Přehýšova, okr. Plzeň-sever je další chřástal vodní, dvě žluvy hajní, jeden ledňáček říční. Na poslední zastávce na Touškovském rybníku Vsi Touškova, okr. Plzeň-jih je hodně vody a málo ptáků. Tři chocholačky, jeden holub doupňák a jedna zpívající pěnice hnědokřídlá. Pro letošek žádný nový druh.

Today sunday Jun 28th 2020 nothing really interesting. I checked 4 ponds: Golden Oriole, Kingfisher, Wood and Green Sandpiper, Yellow Wagtail, Water Rail, Stonechat and two Geese with red neck collars.

Photogallery

Husa s límcem P30 / Geese with neck collar P30, Líně, Jun 28th 2020 Adultní samec bramborníčka černohlavého / Adult male of Stonechat, Zbůch, Jun 28th 2020