Krásná Šumava, ale bez ptáků

Beautiful Bohemian Forest, but without birds

V neděli 15. 11. 2020 rozhoduje ženská část naší rodiny, že se pojede na výlet na Šumavu, na Modravu. Snažím se je přesvědčit, že je zapotřebí vyjet co nejdříve. Nakonec vyjíždíme za husté mlhy v 9.15 h. To bylo možná štěstí, že byla mlha. Přeplněná parkoviště na Modravě svědčí o tom, že podobný nápad jako my mělo asi tak tisíc lidí. Po 11. hodině se vydáváme z Modravy na Tříjezerní slať. Mám problémy s kolenem, mám ho v ortéze, proto mi to nejde tak rychle jako holkám.
   Ptáci nikde. Na okraji Modravy jsem pozoroval několik sýkor koňader, jednu sýkoru modřinku a straku obecnou se sojkou obecnou. Pak téměř hodinu a půl nic. Krásné slunné počasí bez větru, s minimální oblačností. Všude ale desítky lidí, s kočárky, na kolech a koloběžkách, se psy... Těsně před Tříjezerní slatí se objevují v korunách smrků dvě sýkory uhelníčci, sláva! Holky pokračují dál na Antýgl, já se vracím oklikou zpět na Modravu. Někde uprostřed té 6 kilometrové štreky pozoruji na Roklanském potoce jednoho skorce vodního, nakonec to bude největší špek výpravy! Těsně před Modravou registruji v podrostu neposednou sýkoru parukářku a dělám dokonec i jednu špatnou fotku. Okolo 15. hodiny přeletují nad Modravou ještě dva krkavci velcí, a to je z ptáků pro dnešek vše! Celkem pozorováno za více jak 3,5 hodiny pozorování 8 ptačích druhů. Kupuji alespoň dvě plastové nádoby s místním pivem Lyer a hurá domů!

On Sunday Nov 15th 2020 I was in Modrava, Bohemian Forest. No birds! Crested Tit and Dipper were the best species, in total only 8 species.

Photogallery

Modrava, Šumava / Bohemian Forest Modrava, Šumava / Bohemian Forest Modrava, Šumava / Bohemian Forest Sýkora parukářka / Crested Tit, Nov 15th 2020, Modrava, Šumava / Bohemian Forest