Mlha před námi, mlha za námi...

Fog in the front of us, fog behind us...

Je sobota 28. 11. 2020 a od rána se s Ivet domlouváme, zda a v kolik pojedeme dnes na ptáky. Sraz původně v 7.30 h, pak přesunuto na 8.30 ha a nakonec až na 9.30 h. Pozdější termín je už špatný, to už by bylo lepší jet po obědě. Důvod je prostý. Mlha. Nakonec to riskujeme v 9.30 h a vyrážíme. Jedeme novým vozem Ivet sytě žluté barvy, které bude mít v budoucnu jasnou signální funkci - jedou ornitologové!
   Na Touškovském rybníce, který je vypuštěný, je jedna volavka bílá. Pokračujeme tedy v mlze dál. Na Jivjanském rybníce, který má tak 10 % vody, je jedna volavka bílá a jedna volavka popelavá, na břehu jsme zastihli jednu lovící červenku obecnou. Jedeme k polím a loukám u Bukové a Mezholez, kde pozorujeme jednoho luňáka červeného, jednu káni rousnou, vránu šedou a neznámého tmavého buclatého ptáka na drátech. Než jsem našteloval stativák, byl pryč!
  Na Mezholezském rybníku, který je plný vody, byl jeden samec morčáka velkého, 4 kachny divoké, v korunách stromů sedí drozd brávník, ozývají se strakapoudi velcí. Jedeme pomalu zpět, mlha se pomalu rozpouští a znovu na drátech pozorujeme neznámého ptáka. Po chvilce se zvedá a odlétá, a je to - špaček obecný! U Velkého Malahova sedí ještě ve křoví jeden krahujec obecný.
   Celkem jsme za 2 hodiny pozorování zjistili 26 ptačích druhů.

Today Nov 28th 2020 we observed with Ivet 26 bird species in total. Species: Robin, Red Kite, Rough-legged Buzzard, Hooded Crow, Goosander, Mistle Trush and Starling.

Photogallery

Volavka bílá / Great White Egret, Jivjanský rybník pond, Nov 28th 2020, © Ivet H. Červenka obecná / Robin, Jivjanský rybník pond, Nov 28th 2020, © Ivet H. Poštolka obecná / Eurasian Kestrel, Nov 28th 2020, Buková, © Ivet H. Drozd brávník / Mistle Trush, Mezholezy, Mezholezský rybník pond, Nov 28th 2020, © Ivet H.