Silvestrovské překvapení s kulíškem nejmenším

New Year's surprise with Pygmy Owl

Po ranní ptačí procházce 31. 12. 2020 odjíždím před obědem spolu se švagrem autem na jednu chatu uprostřed lesů v polesí Hořina, kde máme sraz s kamarády. U ohně se vypráví, hoduje, popíjí, zábava v plném proudu. Zdáli zpívá za nádherného počasí drozd brávník a mě to přestává u ohně pomalu bavit. Jdu se na chvilku projít, v ruce kutnohorskou dvanáctku, na krku dalekohled, nasávám pro tuto chvilku i studený lesní vzduch.
Ujdu ca 200 metrů, kolegy ještě docela dobře slyším a najednou na kraji lesní cesty na větvičce modřínu sedí malá sovička. Má to výrazná ouška, panebože snad to není výreček malý?
Přijdu tak na 15 metrů, koukám na ni dalekohledem, ale je to krásný kulíšek nejmenší. Trochu jsem ho vytočil a proto vztyčil ta svá malinká ouška. Nemám foťák, do prčic! Pomalu se přibližuji, nakonec až na ca 3 metry! Kulda po mne pokukuje, ale nic nedělá, ani ouška už nevztyčuje. Koukáme si do očí, vidím jeho krásné žluté oči s tmavými středy. A fotím. Mobilem. Natáčím v ruce videa. Mobilem. Kulda pořád nic, nechávám ho v klidu a zase pomalu a opatrně odcházím. Zůstává samotný v té mrazivé lesní nádheře, bude muset ještě hodně bojovat s letošní zimou. Úplně se mi zastavil dech, ptáci jsou prostě nádherní...

Today on Dec 31st 2020 I saw one Pygmy Owl on the forest road near village Honezovice. I took a few shots of him with my phone.

Photogallery

Kulíšek nejmenší / Pygmy Owl, forest near Honezovice, Dec 31st 2020 Kulíšek nejmenší / Pygmy Owl, forest near Honezovice, Dec 31st 2020 Kulíšek nejmenší / Pygmy Owl, forest near Honezovice, Dec 31st 2020 Kulíšek nejmenší / Pygmy Owl, forest near Honezovice, Dec 31st 2020 Kulíšek nejmenší / Pygmy Owl, forest near Honezovice, Dec 31st 2020