Kos horský na Plzeňsku

Ring Ouzel in Pilsen region

Kos horský Turdus torquatus se v České republice vyskytuje zejména v pohraničních pohořích, u nás nejblíže na Šumavě a v Krušných horách. Ve vnitrozemí je velmi vzácný, z Plzeňska existuje prakticky pouze na tahu několik jednotlivých pozorování. 
Např.: https://birds.cz/avif/obsdetail.php?obs_id=6238748
   Dnes v sobotu 3. 4. 2021 jsem kontroloval pastviny u Prostiboře, o. TC, 6343, kolem 8.45 h za slunečního svitu, ale ve velké zimě a za dost silného větru, jsem zpozoroval v trávě pastviny nad obcí jednoho samce tohoto druhu. Pokusil jsem se udělat několik snímků, ale asi po 5 minutách pozorování kos, zvaný postaru také kolohřivec nebo kos turecký, zmizel. Zbyla krásná vzpomínka a také několik nepříliš kvalitních fotografií.

Today, Apr 3rd 2021 I observed one adult male of Ring Ouzel near village of Prostiboř, Tachov district, Pilsen region. Its very uncommon migrant visitor in my study area. 

Photogallery

Kos horský / Ring Ouzel, Prostiboř, Tachov district, Apr 3rd 2021 Kos horský / Ring Ouzel, Prostiboř, Tachov district, Apr 3rd 2021 Kos horský / Ring Ouzel, Prostiboř, Tachov district, Apr 3rd 2021 Kos horský / Ring Ouzel, Prostiboř, Tachov district, Apr 3rd 2021